Jeden narozeninový aneb Změna je život

16. března 2014 v 16:38 | Akiyama Kara |  Zápisník
První věc, kterou musím zmínit hned na začátku. Já (můj pseudonym) a blog slavíme první narozeniny! Samozřejmě nemůžeme zapomenou na slibovanou soutěž, která sice proběhne o trochu později, ale určitě v japonském duchu. Už dopředu můžu prozradit, že si to užijí hlavně příznivci japonské kultury a jazyka. Na druhou stranu tu mám ale pár zásadních změn, které hodlám na blogu provést.

Pokud můj blog čtete delší dobu, určitě je nějaký ten vývoj vidět. Vývoj, který vyústil právě v tento den a tento článek. A protože má blog narozeniny, chystám se provést (ne)malé změny týkající se hlavně obsahu. Vzhledem k tomu, že nevedu jen tento blog a mermomocí se snažím přispívat i jinam, ale občas v tom mám docela dost velký guláš. Tímto tedy prohlašuji, že ode dneška se tenhle blog bude týkat pouze Japonska a japonštiny, případně nějakých těch deníčkových postřehů (ohledně dříve zmíněného).

Během dneška všechny "nejaponské" články poputují do koše. Co tu zbyde? Články z Japonska a japonštiny, překlady a reporty (spíš jen jeden report z Eigasai). Tady je samozřejmě na vás, o čem byste tu rádi četli, takže pokud máte nějaký návrh, hned s ním do komentářů. Nechci se ale pouštět na tenký led, hlavně co se jazyka týče, takže pokud budou nějaké lekce japonštiny, jen okrajově a spíš pro začátečníky, neb sama bych se označila za stěží pokročilou.

Pokud byste chtěli sledovat můj druhý blog, případně pokud se vám líbily starší povídky/haiku/tanka tady, pište na můj email a já vám dám odkaz jak na ten druhý blog (na bloggeru), tak na Piště Povídky. Jinak, co se mých čtenářských a literárních ambic týče, právě teď bych ráda zkusila zúčastnit se projektu, který vznikl na busido.cz a také se zůčatnit několika soutěží v letošním roce, takže toho stejně moc přidávat nebudu.

Na co se ale v poslední době můžete těšit je horda japonských autorů, protože projekty z tohoto blogu tak úplně nezmizí a hned první z nich se bude týkat japonské literatury. Co se bude dít dál a jestli budou nějaké ceny, tak to už bude takové malé tajemství. Od zítřka tedy bude probíhat soutěž, které se můžete účastnit, a já se do té doby pokusím dát tomuto blogu nový kabátek. :)

Akiyama Kara
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama