Mých top 5 - BookTubers

28. února 2014 v 18:00 | Akiyama Kara |  Zápisník

Už delší dobu nemám moc náladu na teoretické články, takže si od nich dám tenhle měsíc malou pauzu, možná i ten další. Dneska bych ale chtěla psát o knižních vlogerech. Už delší dobu se snažím poněkud změnit podobu své knihovny a tak pomalu ale jistě přesedávám z knih v češtině na knihy v angličtině. A BookTubers jsou jedna z věcí, která mi v tom fakt pomáhá.
Jedna z nejlepších cest, jak se jakž takž dozvědět o nových knížkách, protože britský a americký knižní trh je monstrózní, jsou BookTubers. U nás v čechách asi nic takového není a jediní, které v našich končinách sleduji, jsou Rodaw a Hanyuu. Nutno podotknout, že zahraničních YouTuberů je všeobecně více, logicky. Asi k tomu přispívá taky to, že dostat ARC (Advanced Reading Copies, prostě recenzní výtisky) je tam daleko snadnější a poskytuje je většina nakladatelství a kupodivu to tam asi ani nikdo moc nezneužívá.

Ještě než se tedy do toho pustím, musím vás upozornit na jednu věc - sleduji převážně britské BookTubery, protože nemám ráda afektované američany, kterých je na YT prostě moc a mě se to hodně špatně poslouchá, navíc mi britská angličtina zní mnohem srozumitelněji (no dobře, pokud na mě nemluví Skot).

1. Iona English (YouTube kanál/blog)
Velmi sympatická blogerka pocházející, jak jinak, z Británie. Je jí 20, je to bibliofil a čte víceméně knížky, které by asi zaujaly i mě. Nail Gaiman forever! Jeden z článků, co stojí rozhodně za zmínku, je recenze nové knížky (kterou musím mít!!!!) Fangirl od Rainbow Rowell, z videí mě třeba hrozně baví jednak book hauls (to množství knížek mě motivuje k hledání brigády), jednak video Top 5 Books of 2013.

2. Jean M (YouTube kanál/blog)
Opět hodně sympatická angličanka. Abych pravdu řekla, objevila jsem jí jen proto, že mě YT doporučoval její video a mě přišla vážně povědomá. Pak mi došlo, že mi připomíná Karen Gillan (aneb bad influence of Doctor Who, protože objektivně se jí asi ani nepodobá... ehm). Mě osobně poslední dobou asi nejvíc zaujal The Old Book Tag. Mimochodem, pokud se na to video budete dívat, všimněte si, co má za hlavou! Doctor Who references everywhere!3. Claire Weller (YouTube kanál)
Claire pochází ze Skotska a má podobný vkus jako já, takže je jedna z mých nejoblíbenějších BookTuberek. Doporučila mi jí jedna kamarádka a od té doby je to i má oblíbena BookTuberka. O ní nemám moc co říct, jedině snad to, že vzhledem k tomu, že nemá blog, jí sleduji kromě YT taky na Instagramu. ;D

4. The Readables (YouTube kanál/webovky)
Poněkud oficiálnější kanál, který vede Priscilla. Jedna ze dvou BookTuberek, která nepochází z UK (ale z ameriky, očividně). Točí i jiná videa, ne jen o knížkách, ale knižních je většina a baví mě asi nejvíc. Jedna z nich jsou Top 5 Wednesday (třeba Top 5 Villains).

5. Booksandquills (YouTube/blog)
To nejlepší nakonec - BookTuberka, kterou mám nejradši. Vystudovala anglickou literaturu, narodila se v Nizozemí a nyní žije v Londýně, kde pracuje v Hot Keys Books. Nemůžu říct, že je její angličtina perfektní, ačkoliv bych moc ráda, každopádně jí dobře rozumím. Všechny ty knížky čte anglicky a myslím, že kdybych měla definovat vzor, tak je to právě ona - číst (převážně) anglicky a být schopná o nich mluvit anglicky, ať už s YT kanálem nebo bez.


To bylo pro tentokrát všechno, příště zas bude následovat článek podobného ražení, konkrétně zatím nevím, pokud se fakt přemůžu, možná dokončím článek o Himeji Castle.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ABowandago ABowandago | E-mail | Web | 25. srpna 2017 v 21:19 | Reagovat

Others is capable of a hardon but cannot maintain it during sexual intercourse.  However, it is important to get the doctor's opinion first before you take these oral medications because they would have bad side effects around the body.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama