Únor 2014

Mých top 5 - BookTubers

28. února 2014 v 18:00 | Akiyama Kara |  Zápisník

Už delší dobu nemám moc náladu na teoretické články, takže si od nich dám tenhle měsíc malou pauzu, možná i ten další. Dneska bych ale chtěla psát o knižních vlogerech. Už delší dobu se snažím poněkud změnit podobu své knihovny a tak pomalu ale jistě přesedávám z knih v češtině na knihy v angličtině. A BookTubers jsou jedna z věcí, která mi v tom fakt pomáhá.

Sněžný festival v Sapporu

24. února 2014 v 15:00 | Akiyama Kara |  Japonsko
Jak víme, japonský ostrov Hokkaido je kapitola sama pro sebe. Můžete tu najít nejen nejchladnější podnebí v celém Japonsku, ale také úžasnou kulturu, zvyky a také zvláštní národnostní menšinu, Ainu, o které se chystám také v první polovině tohoto roku psát. Dneska bych se ale raději rozepsala o další "macuri", která probíhá v největším městě tohoto ostrova, Sapporu.

Den vzniku Japonska

23. února 2014 v 10:50 | Akiyama Kara |  Japonsko
Vím, že 11. února bylo už dávno, ale tak trochu jsem pozapoměla na to, že mám tento článek v rozepsaných a ne ve vydaných (přednastavených), takže vychází až dnes. Nejdřív Itálie, pak lyžák, prostě nabitý program. Taky jsem se rozhodla, že vynechám jeden týden LC, protože jsem zjistila, že protože jsem byla poněkud indisponovaná, nedokážu toho napsat tolik, kolik bych chtěla, takže 3. týden se odkládá.

Language Challenge - týden 2.

16. února 2014 v 22:51 | Akiyama Kara |  Language Challenge 2014
Tak jsem tu, po delší době. Momentálně mám opravdu co dělat, takže na nějaké velké učení nebyl moc čas, díkybohu, že jsem s tím začala už před LC. Nestihla jsem sledovat, kdo se zapojil a kdo ne, nepředpokládám ale nějakou účast, takže jsem asi o nic nepřišla. Nicméně, tento článek bude maličko obsáhlejší, neboť hodlám zrecenzovat několik webů, podle kterých se učím ty jazyky, které mám pro LC. Přemýšlím také o tom, že sepíšu samostatně článek, kde budu psát o webech a aplikacích na učení jazyků (aneb pravděpodobně přejmenuji rubriku Japonština na Jazyky, ehm ehm.

Language Challenge - týden 1.

6. února 2014 v 19:58 | Akiyama Kara |  Language Challenge 2014
Zdravím! Vím, s článkem jsem se maličko (ehehehe) opozdila, ale doufám, že to není taková katastrofa. V první části je můj úkol říct vám něco málo o mém vztahu k jazykům, něco k těm, které jsem si do téhle challenge vybrala, o zemích, kde je můžu využít a podobně. Jak jsem řekla už asi milionkrát, budu jen ráda, když se zapojíte a dáte o tom vědět, čím víc lidí se zapojí, tím líp. Druhá věc - nejde o žádnou akci typu "nauč se plynně tamilsky za měsíc", jde jen o to onen jazyk maličko více poznat. Jestli vás zaujme a budete se mu věnovat i nadále, to je jen a jen na vás.