Sherlock Challenge

19. ledna 2014 v 7:00 | Akiyama Kara
Jop, na chvíli si trochu odpočinu od Japonska a tak se účastním challenge, kterou začala Sara Whitney. No a jelikož jsem extrémně líná a navíc by mi to nevycházelo kvůli tomu, co hodlám psát později (ehm ehm hrady), směstnám všech pět dní do jednoho článku. Ještě předtím by se asi hodilo napsat, že ačkoliv to asi z tohoto blogu nejde vůbec poznat, jsem fakt posedlá britskými seriály, takže Sherlock od BBC je moje srdcovka. Ale konec tlachání, jdu na to.Oblíbená hlavní postava
To je asi celkem jasné, Sherlock. Možná je mi o dost sympatičtější než ve filmu a knihách, protože ačkoliv to ze začátku nevypadalo, je prostě takový lidštější. Navíc mě dostávají snad všechny jeho hlášky a hádky s Mycroftem, který je v knihách i filmech tak trochu opomíjený. Taky mě dostalo, jak pořád stírá Andersona a chudinku Molly (aneb nikdy nezvěte Sherlocka na kafe). Občas je taky napřesdržku, ale... Ale!

Oblíbená vedlejší postava
Tady je to trochu těžší. Dlouho jsem o tom přemýšlela a nemohla jsem se rozhodnout mezi Mycroftem a Moriartym. Potom jsem se rozhodla pro toho druhého, možná z toho důvodu, že je tak nepředvídatelně šílený. S ním se prostě nikdy nikdo nenudí. Spoiler! Poslední dobou čtu všude všechny možné teorie o tom, jak přežil/nepřežil a tak vám tady řeknu svojí. Já osobně pevně věřím, že přežil. Protože předstírat vystřelení mozku je podle mě o dost lehčí než to, co provedl Sherlock. Navíc nevěřím, že by se jen tak zastřelil. Jasně, je sice šílený, ale přijde mi, že to není jeho styl. A že věděl, že Sherlock dokáže přežít. O tom, jestli se vrátil nebo ne... Ano, řekla bych, že to je on. Taky se vyskytla teorie o tom, že ten člověk byl ve skutečnosti herec najatý skutečným Moriartym, ale tomu taky nevěřím. Protože je to moc velká náhoda - Richard Brook je v němčině (nebo jakém jazyce) Reichenbach. Takže ne. Myslím (a doufám!) že je zpět a že si ho užijeme ještě nejméně ve 4. sérii.


Nejlepší (nejoblíbeněší) epizoda
Bože, tak tohle bude hodně, hodně těžké! Já mám ráda snad úplně všechny, i když každou kvůli něčemu jinému. V první sérii je moje nejoblíbenější Study in Pink, protože jsem jí viděla hned jako první v televizi na ČT2 a celou dobu jsem nábožně civěla jednak na Sherlocka, jednak na to, jak geniálně to BBC vymyslela. Z druhé série naprosto žeru The Reichenbach Fall, tentokrát kvůli Moriartymu, protože to byl zaprvé pěkný haj*l, zadruhé jsem řvala smíchy, když kradl korunovační klenoty. Co se třetí série týče, tak tady jsou všechny epizody naprosto epické, ale pokud bych měla vybrat jednu, pak asi His Last Vow. Na svatby mě moc neužije a ačkoliv první epizoda byla skvělá, tahle mě něčím dostala. Zaprvé tím, že Sherlocka i jeho rodinu tak trochu polidšťuje. Je otázka, jestli je to dobře, nebo špatně, ale tohle mě prostě dostalo.


A celkově? Opravdu nevím, ale kdybyste mi drželi nůž pod krkem, tak asi The Reichenbach Fall. Protože střety mezi Sherlockem a Moriartym mě vždycky šíleně bavily (a ano, myslím si, že ho zabili moc brzy a zbytečně). Vím, že ho moc lidí nemusí, ale podle mě ho Andrew Scott zahrál prostě naprosto skvěle.

Oblíbená scéna
U všech kami, to jsou otázky. Mohla bych jich vyjmenovat miliony - Moriarty a korunovační klenoty, scéna s Johnem a Sherlockem v Buckinghamském paláci, Mycroft a zlatá rybka (ehm ehm), je toho fakt hodně. Ale asi vyberu scénu z nejoblíbenější epizody, což je The Reichenbach Fall, což znamená Moriartyho v Toweru. Musím říct, že mě to nečím naprosto dostalo. Ale všechny scény v Sherlockovi jsou naprosto boží. (Taky si chci někdy zapomenout bičík v márnici.)


Oblíbený případ
Kami! Možná si budu konečně jednou něčím jistá. Můj nejoblíbenější případ je asi Study in Pink. Byl to případ úplně první, navíc takový relativně normální. Třeba v The Great Game jsem se královsky bavila (já vím, jsem šílená), ale tohle je takové klasičtější a klidnější.

Oblíbený citát
Citát, nebo hláška? Never mind, stejně sem dám obojí! :D
(Molly chce jít s Shelockem na kafe, proto ho pozve, ale Sherlock ji přeruší, protože si všimne, že má rtěnku. Později se Molly vrací k tomu, proč za ním přišla.)
Molly: Zajímalo by mě, jestli by sis nedal kávu.
Shelock: Černá, dva cukry. Budu nahoře.

A citát: "All lives end. All hearts are broken. Caring is not an advantage." - Mycroft Holmes

Oblíbený herec
Zase něco, v čem si jsem naprosto jistá. Benedict Cumberbatch. Naprosto geniální herec, hlavně potom, co jsem viděla ve Star Treku a slyšela v Hobitovi. Samozřejmě hrál ještě v dalších filmech, ale oh my! Nicméně musím říct, že mu dost šlape na paty Andrew Scott (Moriarty) - ten chlap má prostě talent!

Oblíbená herečka
Moc ženských tady není, takže upřímně nevím, kterou vybrat. Ale vzhledem k tomu, že jsem si vážně oblíbila Mery, to bude asi Amanda Abbington.

Moment, který vás rozbrečel
Já u seriálů nebrečím, to zaprvé, navíc ani v Sherlockovi nebyla tak dojemná situace. Nejblíž jsem ale k tomu asi měla, když se Moriarty zastřelil a Sherlock skočil. To jsem měla pocit, jako by mi spálily všechny knížky a cítila jsem nutkavou potřebu jít a zaškrtit Moffata.

Co si myslíte o 3. sérii?
Zaprvé, celá mi přišla taková trochu WTF. Vzhledem k tomu, že v minulém díle mi umřely dvě nejoblíbenější postavy, byla jsem ohledně téhle série opravdu hodně skeptická. Díky všem kami jsem se z toho nějak vzpamatovala a zjistila jsem, že zas až tak mě to nebralo, nicméně jsem pořád tajně věřila, že je Moriarty naživu, takže konec 3. epizody mi udělal nehoráznou radost. Ačkoliv mi druhý díl přišel divný, taky jsem si ho užila. A Magnussen? Ten týpek mě naprosto dostal. Tedy, spíš v záporném slova smyslu, protože je naprosto nechutný úchyl, ale na druhou stranu je to fakt úžasná postava. Jen to, že ho Sherlock zastřelil, mě hodně překvapilo, a nevím, jestli zrovna příjemně. Taky jsme měli možnost vidět Sherlockovu rodinu, což mě zase šíleně potěšilo, protože ho to přece jen trochu zlidštilo. A poslední věc, která mě potěšila - víc Mycrofta. Jak jsem už psala, v knihách byl docela opomíjený, ve filmu... ugh. Takže alespoň takhle dostal prostor. Navíc jejich slovní přestřelky s Sherlockem mě vždycky dostaly.


Takže tím bych si odbyla tuhle challenge. Pokud jste seriál neviděli, rozhodně doporučuji, protože je to jeden z nejlepších, jaké jsem kdy viděla (aneb na stejné příčce jako Doctor Who a to už je co říct). Další článek zase věnuji Japonsku. Jednak slibovaným hradům, druhak mám pro vás malé překvapení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama