A zase další rok

1. ledna 2014 v 17:45 | Akiyama Kara |  Zápisník
Nemohla jsem odolat a sepsat malý souhrn toho, co se mi "povedlo" v roce 2013 a taky to, co chystám na rok příští. Mimochodem, zanedlouho blog oslaví první nanozeniny. Sice jsem ho založila někdy v lednu nebo únoru, ale první (nesmazaný) článek je z 16. března.
Prvně, v minulém roce jsem přesunula své působiště ze starého blogu na tento. Tématicky byl docela podobný, ale chtělo to změnu k lepšímu. Doufám, že mi to vyšlo. A co jsem stihla za minulý rok?

Předně, navštívila jsem několik naprosto božích koncertů. Za zmínku stojí třeba Iron Madein letos v létě v Praze. Taky jsem konečně dostala učebnici japonštiny, docela jsem se v ní posunula, i když ne tolik, jak bych chtěla. Taky jsem zase zjistila o Japonsku více a pochopila jak a proč. Zvládla jsem si taky nabrat další jazyky, které bych se ráda naučila. Co se týče mých školních výsledků, nejradši bych na poslední vysvědčení zapomněla. Ale snažím se zlepšit. Pomalu, ale jistě se mi to daří. Není to tak, že bych byla blbá, na vině je spíš lenost.

Co se týče dalších úspěchů, tak za největší považuji asi to, že jsem konečně rodinu přesvědčila o tom, že to, co dělám (aka. Japonsko, jazyky) mě doopravdy baví a vypadá to, že se s tím konečně smířili. Taky jsem se konečně stala členkou ČJS, o čemž jsem dlouho jen snila. Nakonec mě sponzorovala mamka, což mě, upřímně řečeno, opravdu překvapilo. To by byly takové útržky roku 2013. A co se toho následujícího týče, hlavní změny můžete pozorovat už teď.


Blog
Jak můžete vidět, změnila jsem v první řadě vzhled. Chtěla jsem něco nového, víc japonského, ale nejsem žádný grafik, neumím to pořádně ani s malováním, takže jsem jen tak rychle něco spíchla a ještě na tom plánuji trochu zapracovat.
Další novinkou jsou změny v rubrikách. Několika z nich jsem se zbavila a do některých budu stále přidávat, i když nebudou vidět.

Zaprvé, recenze. Momentálně existují dvě rubriky. Do jedné budu přidávat pouze knížky, které mě zaujaly natolik, že o nich mám chuť něco napsat. Pravděpodobně skončím s recezními výtisky, ale spíš je trochu omezím. Další věc, hlavní recezne, ke kterým se dostanete z "menu" nahoře jsou knihy, které opět nějak souvisí s Japonskem.

Další věc jsou akce. Hodlám se víc zapojit do "dění" a zajet si letos na několik akcí od ČJS a alespoň na jeden den na nějaký con. První akce, na kterou rozhodně plánuji dorazit, v doprovodu snad kohokoliv (pravděpodobně členů rodiny), je Vítání jara na Olešku, o které zatím není moc informací (nějaké info zde). Takže se pokusím vyrazit mezi lidi a potom o tom napsat, což bude více než vtipné.

Co se týče knížek a výzev, musím dodělat Knižní zpověď a bude to asi první, do čeho se letos (kromě Japonska) pustím. Taky se přidám k výzvám Hanyuu a Kelly (zde), takže to bude patrně pěkně nabitý rok. Taky mám v hlavě už docela dlouhou dobu takovou ideu - soutěž. Ještě nevím, jestli se mi podaří jí realizovat, ale kupodivu se bude týkat Japonska. Mám na to ode dneška 364 dnů, tak uvidíme.

Přeji vám všem, aby byl rok 2014 lepší než ten předchozí. A Japonsku, aby ubylo katastrof, radiace a sebevražd. ;)

Akiyama Kara
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 1. ledna 2014 v 21:08 | Reagovat

Taky ti přeji co nejvíce přežitých sebevražd, katastrof a radiace... X"D
Vidím, že jsi měla zajímavý rok, tak přeju hodně úspěchů i do budoucna :)

2 Sara Whitney Sara Whitney | Web | 2. ledna 2014 v 18:52 | Reagovat

Taky přeju hodně úspěchů do budoucna^^, a budu se těšit taky na nové reportáže. Jsem taky ráda, že se ti podařilo přesvědčit svou rodinu, podpora blízkých  v tom, co tě baví a co bys ráda v budoucnu dělala, je moc důležitá. :)

3 Mrs. Writer Mrs. Writer | E-mail | Web | 4. ledna 2014 v 19:19 | Reagovat

Tak ti taky hodně opožděně přeji všechno nejlepší do nového roku! A vážně se snažím nezávidět, že jsi viděla naživo Iron Maiden, ale ono to moc nejde :D Přeju ti všechny úspěchy a taky ať se ti teda podaří vytáhnout tu školu :)
A design jsem ti sice už chválila, ale i tak.. prostě krása :3
Japonština je krásný jazyk, už se jí také snažím pomalinku učit, ale spíš to pořádně vidím až na začátek střední školy :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama