Věk magie - Čas zkázy

19. prosince 2013 v 22:34 | Akiyama Kara
Opět je čas na další recezni. Druhý díl série Věk magie. Minule jsem jí vychválila až do nebes. Prostřední díly ale bývají často nejhorší z celé tri(tetra,...)logie, takže já osobně jsem se tohohle dílu trochu obávala, navíc když autor napsal, že když četl začátek a konec, měl chuť s tím praštit. Všechno to bude mírně spoileroidní, ale snažila jsem se to napsat tak, aby to nepoznali ti, co druhý díl nečetli.


Autor: Bernd Perplies
Originální název: Gegen die Zeit
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2013

Anotace: Rovnováha magie byla narušena. Svět nyní stojí nepatrný krok před záhubou... Mladý novinář Jonathan byl proti své vůli vtažen do konfliktu dvou frakcí mocných kouzelníků a musí bojovat za svou záchranu. Události jsou natolik znepokojující, že svou pozornost k Londýnu obrací i svatá inkvizice v Římě. Prazdroj magie v troskách Atlandidy musí být uzavřen. Podaří se závod s časem vyhrát a odvrátit tak jistý konec lidstva?


Minulý díl mě naprosto okouzlil a proto jsem se nemohla dočkat, až se dostanu ke druhému. A ani ten rozhodně nezklamal. Na jednu stranu jsem se na něj opravdu šíleně těšila, ale jak už jsem psala, trpěla jsem jistými obavami. Vracejí se staré známé postavy z Londýna, hlavně Jonathan Kentham, Jupiter Holmes a jeho (naprosto boží) kočkoduch Watson, ale taky začne další dějová linie v Itálii.

To, že se Italové začali zajímat o kouzelníky v Londýně, je sice super, ale zaprvné poněkud pozdě, zadruhé mi nepřišlo, že by se v druhém díle něco odehrálo. Tedy ono ano, ale vůbec jsem nepochopila, proč je to tam tak důležité. Nicméně všechny nové postavy jsem si celkem oblíbila. Ani ne Lionida Diodatová jako spíš Emilio Scarcatore. Ale jelikož má minulá oblíbená vedlejší postava umřela, pravděpodobně si ho neužiju dlouho.

Co musím autorovi (zase) přiznat je propracovaný svět. Co se magie týče, rozhodně mě fascinuje jeho náhled na ni. Všechna ta vlákna, uzly a podobně, mě by tohle v životě nenapadlo. Další věc, styl vyprávění je jednak čtivý, a druhak naprosto sedí k době, ve které se děj odehrává. A vzhledem k tomu, že je to 18. století, to není v literatuře, alespoň co jsem zatím četla, zas až tak běžné. Buď to, nebo ono.

Vlastně už není moc co o ní napsat. Jen že se odehraje obrovský posun v ději, takže se nebudete nudit ani jednu stránku, a rozhodně jí doporučuji. Je to steampunk, nechybí napětí ani trocha romantiky v rozumné míře. Co se mě týče, co nejdřív se vrhnu na další díl, i když teď mám miliardy knížek z knihovny, které musím přečíst, takže se k tomu jen tak nedostanu.

Za recenzní výtisk bych tímto poděkovala nakladatelství Fragment.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Muclix Muclix | 21. ledna 2014 v 20:23 | Reagovat

Jen bych chtěl poukázat na to, že rok 1897 nění 18. století ale přelom 19. a 20. století :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama