Chlubící článek aneb můj Ježíšek

24. prosince 2013 v 23:56 | Akiyama Kara |  Zápisník
Jsem tak nadšená, že jsem si to prostě nemohla odpustit. Navíc se to pro mě stalo tak trochu rituálem a na starých blozích (které jsou už naštěstí v propadlišti dějin) jsem publikovala články úplně stejného ražení. A docela si to užívám, tedy moje ego. A tentokrát i s fotkami. Tedy, přes Line Camera nic moc, ale nechce se mi hledat všechno na internetu. Mimochodem, vynechávám měkké dárky. Jsem líná je všechny fotit.

Pravý japonský čaj, zelený, můj druhý, jeden už doma mám. Srašně moc se mi líbí ten obal a brzy (zítra) se pokusím rozluštit, co to je sakra za znaky. A dokonce ho mám taky v čem uvařit a pít.Ano, pravý japonský hrníček na čaj, z porcelánu a s naprosto geniálním vzorem. Po těch jsem toužila vlastně celé dva roky a pak se maminka rozhodla, že mi udělá radost a objedná mi ho (přímo z Japonska, yay!). Už dneska jsem z něj pila. Na chvíli tak odzvonilo půllitrům s husou a černému čaji.
A k tomu konvička. Naprosto jsem se do ní zamilovala. Taky původem z Japonska, letos mě to vážně nějak pronásleduje. Tedy, ne že by mi to vadilo!Dalším vánočním dárkem je knížka (kupodivu). Jde o Cestu třešňových květů. Anotace zní následovně: Tokio 1895. O jarní noci, v době, kdy rozkvetly třešně, se v rodině obchodníka s uměním narodila malá Nao. Její rodiče pocházeli ze vznešeného klanu samurajů z jižního japonského ostrova Kjúšú. Vyznávali tradiční životní hodnoty, jejich dcera se učila umění kaligrafie, čajového obřadu a ikebany. Ale Japonsko, nyní již otevřené světu, se snaží stát jednou ze světových velmocí a život lidí se mění…
V Japonsku jsou třešňové květy symbolem znovuzrození. Ze starého, které zaniká, se rodí nové - čistší a krásnější. Miki Sakamoto vypráví příběh neobyčejné ženy, své babičky Nao, jejíž životní cesta odráží všechna stadia vývoje Japonska - zánik tradic na konci 19. století, militaristickou expanzi, svržení atomových bomb na Hirošimu a Nagasaki, porážku Japonců ve 2. světové válce Američany a konečně počátek vzniku nového Japonska. Zároveň nás seznamuje s fascinující japonskou kulturou, japonským náboženstvím a životem tradiční japonské rodiny.Další kniha, tentokrát pro změnu o Japonsku. Jde o knihu antropologa, takže nezaujatého člověka. Anotace: Když se antropolog Alan Macfarlane setkal s Japonskem poprvé, připadal si jako Alenka v Říši divů. A tak zatoužil porozumět téhle zemi, její kultuře a zvykům. V této knize nás provází všemi stránkami japonské společnosti, od těch nejobecnějších až po ty nejintimnější. Postupně před námi odkrývá mnohostrannou povahu této země a jejích lidí. Bez sentimentu a s čestností nám ukazuje Japonsko tak, jak ještě nikdo před ním.
Poslední položka na mém seznamu, čtečka! Ačkoliv jsem zastáncem fyzických knížek, tak čtečka pro mě má jednu obrovskou výhodu: knihy v angličtině! Yay! Společně s tím jsem dostala limit asi 30$, kterých jsem se zbavila hned asi hodinu a půl poté. Takže moje čtečka momentálně obsahuje The Hitchhiker's Guide to the Galaxy od Douglase Adamse, Angelfall od Susan Ee, Miss Peregrine's Home for Peculiar Children od Ransoma Riggse a Loki od Mike Vasicha. Teď začínám Průvodce a jsem naprosto nadšená.

Tak, to by byl hrubý náčrt mých vánočních dárků. A co vy? Doufám, že jste si svátky užili a že si užijete prázdniny. Já odjíždím na týden pryč, takže vyjde recezne na nějaké knížky, které jsem slibovala, ale jinak ode mě nic moc nečekejte.

Akiyama Kara


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Annika Annika | 25. prosince 2013 v 22:20 | Reagovat

panejo, tolik japonsky laděných dárků! :-) ten šálek ti namouduši závidím, je fakt fešný. ale jak se znám, tak kdybych jej dostala já, považovala bych jej z příliš velkou vzácnost, než abych z něj pila :-D
ta první knížka mě svým nástinem zaujala. asi se po ní podívám v knihovně :-)

2 Vendy Vendy | Web | 31. prosince 2013 v 10:33 | Reagovat

Je to krásná nadílka a všechno věci, které máš ráda, tematicky zaměřené směrem, který máš ráda. Je vidět, že tě vaši mají rádi, a myslí na to, čím ti udělat radost, tu skutečnou. :-)
Krásné dárky od Ježíška!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama