Prosinec 2013

Erebos

30. prosince 2013 v 8:00 | Akiyama Kara
Tak, tady je slibovaná recezne. Momentálně si válím šunky v Itálii (lyžování a čtení, super kombinace) a jsem líná jít, připojit se k internetu a psát. Pravděpodobně. Ale dost řečí, tentokrát další recenzní výtisk (na který jsem úplně zapoměla, sakra!!!).

Chlubící článek aneb můj Ježíšek

24. prosince 2013 v 23:56 | Akiyama Kara |  Zápisník
Jsem tak nadšená, že jsem si to prostě nemohla odpustit. Navíc se to pro mě stalo tak trochu rituálem a na starých blozích (které jsou už naštěstí v propadlišti dějin) jsem publikovala články úplně stejného ražení. A docela si to užívám, tedy moje ego. A tentokrát i s fotkami. Tedy, přes Line Camera nic moc, ale nechce se mi hledat všechno na internetu. Mimochodem, vynechávám měkké dárky. Jsem líná je všechny fotit.

Veselé Vánoce! メリークリスマス!

24. prosince 2013 v 9:00 | Akiyama Kara |  Zápisník


Máme tady Vánoce! Čili další rok v háji. Tímto bych vám všem chtěla popřát klidné svátky, hodně dárků, štěstí, zdraví a podobná klišé. Whovianům zase upřímnou soustrast a pod stromečkem nějaký kulomet. Jsem s vámi! Mimochodem, zatím to vypadá, že ze Stevena Moffata se stává veřejný nepřítel. ;)

Pokud tuším správně, o tom, jak prožívám Vánoce já, jsem na blogu zatím nepsala. To asi proto, že je já nijak moc neprožívám. Většinou ani nemáme stromek, ale letos tatínkovi nějak hráblo, takže máme nejen ten, ale i vánočku. Já osobně rozhodně nehodlám tento den nic hrotit, protože jediná věc dobrá na Vánocích je, že se sejde celá rodina. A ani to asi nemá v našem případě moc význam, protože tou celou rodinou se myslí šest lidí, z nichž pět (já, rodiče a tátovi rodiče) žije v jednom domě.

Nicméně, můj neoblíbenější Vánoční zvyk je vypnout televizi a číst si, případně se podívat na něco totálně nevánočního. Ne že bych nesnášela koledy, i když potom, co je po dvacáté zpíváme ve škole dostávám tik do oka, ale radši se podívám na něco, co se mi líbí, i kdyby se to mělo odehrávat v létě. Letos zkouknu pár epizod Doctora Who, potom asi Sayonara, Zetsubou sensei a podívám se znovu na Hobita.

Takže Vánoce u mě rozhodně nevedou. Už jen proto, že nejsem křesťan. Za ta léta upřednostňuji spíš Nový rok, přijde mi to jako takový logičtější svátek. Letos jsem dokonce od jedné své japonské kamarádky dostala takovou věc, která je normálně pověšená na dveřích, doufám, že při novém roce, a odhání zlé duchy. Já to mám na špejli, takže ještě netuším, co s tím, vlastně když mi to přišlo, tak jsem dlouhé hodiny gůglovala, co to sakra je. Holt člověk neví všechno, že ano...

Dneska plánuji ještě jeden článek, a to konkrétně chlubící. No jo, hlazení ega není nikdy dost. Ještě nevím, jestli s fotkami nebo bez, podle toho, jak se mi bude chtít (spíš nebude).

Takže, ještě jednou všem přeji veselé Vánoce. A úplně to nejdůležitější: Bowties are cool!
A taky stetsony a fezy, žeano. :D


Akiyama Kara

Vejce (2/3)

20. prosince 2013 v 15:59 | Akiyama Kara
Další čás mojí soutěžní povídky. První část najdete tady. Doufám, že se bude líbit. Ode dneška budu míň aktivní, jednak proto, že tumblr je zlo a Vánoce taktéž (the clock is striking Twelve's!!!), navíc začínají prázdniny, pro mě čas, kdy ležím v posteli s knihou/horou seriálů a rozplývám se. O tom, že ty letošní Vánoce budou ohledně seriálů dost na houby radši pomlčí. Whovians know.

Věk magie - Čas zkázy

19. prosince 2013 v 22:34 | Akiyama Kara
Opět je čas na další recezni. Druhý díl série Věk magie. Minule jsem jí vychválila až do nebes. Prostřední díly ale bývají často nejhorší z celé tri(tetra,...)logie, takže já osobně jsem se tohohle dílu trochu obávala, navíc když autor napsal, že když četl začátek a konec, měl chuť s tím praštit. Všechno to bude mírně spoileroidní, ale snažila jsem se to napsat tak, aby to nepoznali ti, co druhý díl nečetli.

Japonština - Slovesa

5. prosince 2013 v 22:55 | Akiyama Kara |  Japonština
Právě před pár hodinami jsem dopsala článek. Zajímavý článek. Až na to, že se nějakým způsobem vytratil z blogu. Pak publikuji tenhle a on se tam jen tak objeví. (-_-) Upravím tenhle a objeví se tady! A ty komentáře!!! Blog.cz je na dobré cestě, aby se zbavil dalšího uživatele. No nic. Dneska se pokusím nějak stručně shrnou slovesa a hlavně zdvořilostní příponu -masu. Předem bych se chtěla omluvit, co se týče partikulí tak nejsem zrovna perfektní, hlavně co se týče ni a he.

Japonská hudba mého srdce

5. prosince 2013 v 18:50 | Akiyama Kara
Konečně bych měla dopsat článek o smrti v buddhismu, ale na blog teď nějakou dobu nemám čas a ani pomyšlení, takže tentokrát něco méně psavého. Ve volných chvílích buď píšu (mimochodem, O dračí řád je asi dost velké sousto, ale zkusit se musí všechno, že), nebo si cpu do hlavy, ač neúmyslně, informace o Japonsku. Mimochodem, už brzy mi konečně přijde průkazka z ČJS. Strašně se na ní těším, i když tam mám fotku, kde jsem o dva roky mladší, ale nejsem si vůbec podobná. Za vše mluví to, že tam mám vlasy sotva pod uši. Ono to zatím nezní tak děsně, ale moje vlasy rostou šíleným tempem a teď je mám skoro po pás. Což změní samozřejmě i obličej. Ale co už. :D