Říjen 2013

Anime: 血液型くん!

26. října 2013 v 18:15 | Akiyama Kara |  Recenze
Toto anime je jedno z těch, na které ještě koukám (a které je naprosto boží). Sice jsem našla přeložených zatím jen asi deset dílů, ale rozhodně mi to nebrání v recezni, protože nejde o žádnou akční vyvražďovačku, že. Nicméně, i přesto důrazně doporučuji se na to podívat a hned napíšu proč.

Smrt v Japonsku - Šintoismus

21. října 2013 v 17:20 | Akiyama Kara |  Japonsko
Konečně jsem se dokopala k sepsání dalšího článku. Splním, co jsem slíbila v minulém článku, a pokusím se nějak shrnout smrt, jak je na ni nahlíženo v původním japonském náboženství, v Šintoismu. Samozřejmě to opět nebude tak jednoduché, protože japonská kultura je velmi odlišná od té naší. Díky tomu mne ale neustále fascinuje a přiznám se, že ačkoliv je tohle trochu morbidní téma, zrovna původní japonský pohled na smrt je velmi zajímavý.

Jamrachův zvěřinec

15. října 2013 v 12:30 | Akiyama Kara
Už dlouho jsem nenapsala žádnou recezni, ha ha (ironický smích). Abych to napravila, dnes se pokusím nějak shrnout dojmy z mého recezního výtisku od knihcentra.cz. Tahle recezne bude trochu kratší, protože o téhle knížce se nedá napsat moc. Snad mi to prominete, příště se rozhodně rozepíšu víc.

Smrt v Japonsku - Starověk

11. října 2013 v 15:32 | Akiyama Kara |  Japonsko
Přiznám se, že mě fenomén smrti velmi fascinuje, samozřejmě z hlediska mytologie a náboženství. V poslední době jsem se rozhodla, že zabrouzdám trochu do starých kultur a dozvím se něco více o smrti tak, jak ho vnímal celý svět, od Aztéků po Kelty. A díky mojí nihon-no-filní části přišlo jako první na řadu Japonsko. V téhle části jsem jen letmo vypsala smrt a starověk, od starověku v pravém slova smyslu a od období Jajoi až do éry Kofun (část éry Jamato).

Hunger Games - Aréna smrti

2. října 2013 v 18:51 | Akiyama Kara
Zdravím! Už dřív jsem psala, že právě čtu Hunger Games a jsem nejen velmi zvědavá, ale i skeptická. Jsem náročný čtenář, takže rozhodně neočekávejte, že se nad knížkou budu rozplývat, protože já nebudu.