Japonské Urban Legends (2/2)

9. července 2013 v 7:00 | Akiyama Kara
V minulém článku jste se mohli dočíst o několika nejznámějších a nejděsivějších Urban Legends (都市伝説, Toshi Densetsu). Slibovala jsem vám druhou část i s výpověďmi Japonců. Bohužel se vyskytly drobné (monstrózní) komplikace, takže pokud mi prominete, zkusím vám to vynahradit nějakou jinou "akcí" s Japonci.


GOZU
Gozu, alias Kravská hlava, je hodně zvláštní legenda. Prý je tak děsivá, že lidé, kteří jí čtou nebo slyší, zemřou strachy. Existuje varianta, podle které vyprávěl tento příběh učitel svým znuděným žákům. Všichni se dostali do zvláštního transu a ztratili paměť. Také se říká, že příběh obsahuje detaily, které nikdo není schopen převyprávět, protože každý po jejím vyslechnutí zemře.
Cow head bylo prý nepublikované dílo sci-fi spisovatele Sakayo Komatsua, ale pro to není zatím žádný důkaz.


JINMENKEN
Jinmenken jsou psi s lidskými hlavami, kteří se objevují v noci v japonských městech a běhají neuvěřitelnou rychlostí podél silnic. Mohou také mluvit, ale říká se, že jsou buď neslušní, nebo vás požádají, abyste je nechali být.
Tato legenda je vyjímečná tím, že neplatí, že jejich objevení znamená smrt, nicméně mohou způsobit dopravní nehody. Kdo by se nelekl psa s lidskou tváří, že.

Existují ale i svědci, kteří říkají, že tito psi jsou ve skutečnosti japonští makakové. Mají srst jako psi, ale obličej podobný lidskému.


KOKKURI-SAN
Kokkuri je japonská verze desek ouija a stala se populární v éře Meidži. Nepoužívá se klasická kupovaná deska, která je v Evropě známá, ale "hráči" zapisují znaky a umisťují prsty na mince, než se Kokkuri-san zeptají na otázku. Tato hra je velmi populární na středních školách, ale obestírá jí spousta pověr.

Tak například existuje varianta, že Kokkuri.-san říká hráčůn pouze datum jejich smrti. Také se říká, že se nemusíte Kokkuri-san na nic ptát, ale musíte "dohrát" hru správně. Buď tím, že řeknete Kokkuri sbohem, než opustíte hru, nebo likvidací herní desky v určitém čase. Například tím, že utratíte mince nebo vypíšete pero, se kterým jsme psali znaky. Pokud tak neučiníte, vy i ostantí hráči zemřete.


Toto byl zbytek těch obyčejných japonských legend. Tyto jsou již poněkud kuriózní a je jich už jen málo, nicméně i tak článek ukončím. Mám ale otázku. Chcete teď zase jiný článek (případně o čem, směřujte to klidně i do článku "Ptejte se"), nebo je tu možnost, že se Urban Legends dál budu věnovat. Tentokrát to ale budou moderní kletby.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Inu~ Inu~ | Web | 9. července 2013 v 8:46 | Reagovat

Tak to je zaujímavé ~ tú poslednú hru by som si určite nezahrala. Gozu ma zaujalo, nikdy by som nechcela, aby mi tú legendu niekto rozprával, ešte by sa mi náhodou niečo stalo :D a s tými psíkmi by som sa chcela porozprávať, určite musia vyzerať desivo, ale bolo by to super rozprávať sa so psom, ktorý ma ľudskú hlavu :D Mňa majú všetky psy radi, takže by mi určite nič nespravil :D

2 Gura-chan Gura-chan | E-mail | Web | 15. července 2013 v 12:17 | Reagovat

Skvělé! :D Jestli by to šlo, určitě by mě zajímalo pokračování. To je něco, co se jen tak nedozvím - i když jsem otravovala všechny pobočky knihoven v mém městě abych si zarezervovala nějakou mytologii a pohádky. Zatím mi přišly jen Příběhy o soudci Ookovi. :)

3 Maya Maya | Web | 16. července 2013 v 19:53 | Reagovat

Haha, jejich toshi densetsu jsou strašidelné. To Gozu mě hodně zajímá :D Trochu mě to připomíná Kruh :DD

4 PrettyLittleCreepy PrettyLittleCreepy | E-mail | 5. listopadu 2017 v 16:24 | Reagovat

Super *w* díky bohu že tento blog existuje *w* pomohla jsi mi s projektem *w* děkuju

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama