PTEJTE SE!

18. června 2013 v 7:34 | Akiyama Kara
EDIT: Článek z osobních důvodů trochu upraven.

Vrtalo vám někdy hlavou něco ohledně Japonska? Po internetu kolují fámy a vy nevíte, čemu věřit? Právě proto jsem založila tuto rubriku a tento článek. Pokud je tu něco, co se týká Japonska, ať už jeho kultury, historie, zvyků, jazyka a tak dále, klidně se zeptejte na cokoliv.

Netvrdím, že jsem nějaký profesionál. Nechci se chlubit, ale na druhou stranu myslím, že o Japonsku a japonštině něco málo vím, což se snažím většinou uplatnit ve svých povídkách a článcích.

Jak se ptát?
Hlavně prosím slušně. Na nadávky a podobně je místo pod jinými články, celkově ale na blogu vulgaritu opravdu nemám ráda, takže je mažu. Nemusíte psát v podstatě nic, kromě otázky, ale byla bych ráda, abyste se předtím podívali do rubriky Japonsko, jestli se váš dotaz netýká něčeho, co jsem již publikovala.

Jak to bude probíhat?
Klasicky - vy se zeptáte, já odpovím. Pak hodím otázky do článku a zveřejním je. Pokud se zeptáte na něco trochu obecnějšího a obsáhlejšího, napíšu o tom samostatný článek do rubriky Japonsko a do dalšího článku s odpověďmi vás na něj odkážu.

Na co si dát pozor?
Hlavně na srozumitelnost otázky, klidně jí nějak specifikujte. Dám příklad. Chcete se zeptat na nějakou šílenost, která o Japonsku koluje po Facebooku. Klidně mě odkažte na článek, kde jste tuto informaci našli, ráda vám ten text rozeberu (nebo taky rozcupuji na kousíčky). Otázky ohledně jazyka prosím pište ve znacích, v latince je to dost... no, však víte. Pokud nevíte, jak psát japonskými znaky, taky se můžete zeptat. Článek jsem plánovala někdy až na srpen, ale pokud to někoho zajímá (hodně), pustím se do toho dřív.

Na závěr - témata.
Jen bych chtěla upozornit na jednu poslední věc, a tou jsou témata. Zaměřuji se hlavně na jazyk, kulturu, náboženství, historii, literaturu a film. Asi vám nepomůžu v těch moderních věcech jako jsou móda nebo J-rock/J-pop. Ale jelikož mám kontakty na spoustu Japonců, můžu se zeptat jich a tak budete mít informace z první ruky.

To by bylo tak nějak všechno, takže pokud máte jakoukoliv otázku, pište.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 28. června 2013 v 13:25 | Reagovat

Jak na něco takového narazím, určitě se zeptám zde! Zatím ale žádnou otázku nemám, to co koluje po netu, se mi vyhýbá. Snad časem...

2 poshana poshana | Web | 13. srpna 2013 v 11:12 | Reagovat

Hmmm dobrý nápad založit takovou rubriku. Tenhle dotaz se zaměřuje spíše k tobě než k Japonsku ale i tak se zeptám: Jak dlouho se už zajímáš o Japonsko??

PS: Pěknej blog :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama