Lehké Fantastično

17. května 2013 v 17:08 | Akiyama Kara
Další knížka v pořadí od T. Pratchetta. Musím říct, že teď tu bude chvíli přepratchettováno, protože jsem z knihovny rozpůjčovala prvních pět dílů a to nejen česky, ale první dva i anglicky. Zeměplocha mě chytla a jen tak nepustí.Anotace: Zeměplocha se řítí k nevyhnutelné srážce se škodolibou rudou hvězdou a zachránit ji muže pouze jediný člověk - neschopný a zbabělý čaroděj Mrakoplaš, který byl naposledy spatřen v okamžiku, kdy přepadl přes okraj světa ...
Opět se setkáváme s Dvoukvítkem a Mrakoplašem. Ti kupodivu přes Okraj opravdu přepadli, ale jakýmsi nevysvětlitelným způsobem se zase dostali na Zeměplochu. Na obloze září rudá hvězda, čím dál tím blíž. Oktávo blázní, Zaklínadlo v Mrakoplašově hlavě také a čaroděj se tváří, jako by nic. Chce domů.
Pro jednou nezačnu hned vychvalovat. Tenhle díl se mi zdál slabší než ten předchozí. Méně humoru, méně Dvoukvítka, děj se snad i rychleji posouval kupředu. Otázkou je, jestli je to dobře, nebo špatně. Za mě osobně spíš špatně, protože první díl nastavil laťku a druhý jí měl, podle mého skromného názoru, buď udržet, nebo překonat.
Jak už jsem řekla, Pratchett má naprosto geniální nápady a já prostě nechápu, kde se to bere. Obchůdky, které se objevují a zase mizí, Smrť, Cohen... a mnohem víc. Je těžké zkritizovat podobnou knížku, mě osobně opravdu nadchla, i když po prvním díle to nebylo nic světoborného.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama