Květen 2013

Lehké Fantastično

17. května 2013 v 17:08 | Akiyama Kara
Další knížka v pořadí od T. Pratchetta. Musím říct, že teď tu bude chvíli přepratchettováno, protože jsem z knihovny rozpůjčovala prvních pět dílů a to nejen česky, ale první dva i anglicky. Zeměplocha mě chytla a jen tak nepustí.

Anime: デュラララ!!

14. května 2013 v 16:12 | Akiyama Kara |  Recenze
Dneska bych vám ráda představila jisté anime. Ač jsem už snad milionkrát nadávala na Otaku, na anime se dívám. Ne proto, abych byla kůl, ale důvody tu jsou. Není to tak, že bych anime nesnášela. Ale hodně lidí se kouká na Anime, která se mě osobně vůbec nelíbí. Tak například Fairy Tail nebo tak.

Kdo je Akiyama Kara?

3. května 2013 v 17:33 | Akiyama Kara

Narodila jsem se v menším městě téměř na Moravě. Je mi momentálně šestnáct let a závratným tempem se blížím k sedmnáctce. Nejsem tvor společenský, takže ze své nory vylezu jen málokdy. Pokouším se být nenápadná a moc se neprojevovat, což je v dnešním světě dost těžké. Na druhou stranu, každý si na ulici všimne černě oblečeného trpaslíka (mám asi 157 centimetrů) s dlouhými vlasy ve stylu dvorních dam z období Heian (ne, nejsou tak dlouhé, ale každý mi říká, jako bych vylezla z Příběhu prince Gendžiho), tahající s sebou těžkou tašku, protože jde buď do školy a táhne s sebou knihu, nebo do knihovny a to jich táhne přes deset.

Mé koníčky? Samozřejmě nádherná Země vycházejícího slunce, jejíž každou část téměř uctívám a nemohu si představit jediný den bez studia této úchvatné země a jejího jazyka. Jazyky obecně jsou mou další vášní, učím se jich momentálně pět a z toho dva ve škole, brzy přibude i šestý jako nepovinný předmět na mém perfektním gymnáziu. Do čísla tři nám chybí jedině čtení a společně s předchozími to tvoří mé guilty pleasures. But I never feel guilty about pleasures. Nicméně, čtu pořád. Ať už jde o knihy nebo blogy, písmenka utváří můj svět. Ideální je tedy japonská literatura, což je kombinace dvou (a občas i tří) mých závislostí. Kromě toho také jezdím na koni, občas si zahraji golf, případně nějakou počítačovou hru a také příležitostně píšu do šuplíku.

Můžete mě najít na spoustě míst. Pokud mě mermomocí chcete kontaktovat a poznat jako osobu, rozhodně vám v tom bránit nebudu. ;D Můžete se například podívat na můj účet na Goodreads, nebo si přečíst nějaké mé dílo na Pište Povídky. Jsem také hrdý člen ČJS. V budoucnu bych se ráda angažovala všude, kde je to možné, a pokusila se trochu osvětlit pravou podstatu Japonska, o kterém doteď koluje spousta nepravdivých mýtů. Jestli se mi to podaří je otázka, už ovšem ne tak úplně pro mě.

Dále mě najdete na:

Akiyama Kara