Cizojazyčné knihy

13. dubna 2013 v 15:30 | Akiyama Kara |  Zápisník
Sehnat v ČR nějakou knihu v angličtině je poměrně jednoduché, ale výběr je podle mě mizerný. Láká mě spíš číst něco méně známého, co v čechách nevyšlo. Takže jsem se poohlédla po několika anglických a dokonce i českých online obchodech. Pokusím se tedy nějak popsat, kde všude kupovat.Kupovat knížky přes internet a ještě ze zahraničí není zrovna levná záležitost, ale pokud jste ochotni investovat, směle do toho. Tahle stránka je podle mě nejlepší. Průměrná knížka tu stojí od dvou do tří stovek, ale poštovné a podobné kravinky jsou tu zdarma. Najdete tu prakticky všechny žánry, samozřejmě i mangy. Samozřejmě všechny díly Kuroshitsuji. A pozor, třešnička na dortu - zdarma je tu i spousta E-knih. Já osobně si hodlám nějaké knížky objednat právě odtud.

Tohle je český (kupodivu) obchod, ale najdete tu knihy ve více jazycích - třeba francouzsky, německy, španělsky a tak dále. Výběr podle mě nic moc, ale co bychom chtěli.

Ten jsem objevila teprve včera. Po kratším průzkumu jsem objevila, že jejich nabídka je celkem slušná. Dokonce mají i nějakou klasiku, třeba Of Mice and Men. A pozor, dokonce jsem objevila i spoustu knih, které v češtině rozhodně nevyšly, takže tenhle odchod má ode mě plus i přestože je český. Jediná nevýhoda je, že je poměrně drahý + platí se poštovné.

O tomhle toho moc nevím, ale je to Britské. Co se týče cen, je poměrně levný (pro představu, nová manga tu stojí pod 200 Kč, což je tak trochu zázrak, otázkou je ale poštovné).

Ani o tomhle nic moc nevím, ale moc knih tam není. Web je trochu (víc) nepřehledný, ale podle všechno ceny celkem jdou.

Také český obchod. Platí se poštovné, ceny jsou nízké a pravděpodobně je to další obchod, ze kterého si něco objednám. Jen tu není moc knih, ale i na tohle majitelé mysleli - můžete napsat email s autorem a názvem knihy, oni vám odepíšou, jestli by jí šlo objednat, případně jaká by byla cena. Pak můžete udělat závanou objednávku. Yeah!

Jako předposlední obchod uvedu opět český. Zde najdete knihy v mnoha, opravdu mnoha jazycích. I v japonštině. Sice bude ještě vážně dlouho trvat, než si něco japonsky přečtu, ale alespoň vím, kde hledat. Co se týče cen... no, zázrak to není.

Pozor, spusťte famfáry - tohle je kamenný obchod v Praze 1 (bohužel pouze kamenný) kde najdete anglickou literaturu "živě". Dokonce je tu i kavárna a Reading group. Nebyla jsem tu, ale jeho návštěvu plánuji a doufám, že se tam dostanu, abych o něm mohla něco napsat.


Tak, to je snad vše, o čem vím. Možná bude pokračování s dalšími obchody, pokud jich najdu dost. Doufám, že se vám článek líbil a byl užitečný.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | E-mail | 14. července 2013 v 0:16 | Reagovat

Dovolím si dát vědět ještě o jednom :
http://www.cizojazycnecteneknihy.cz/
Obchůdek je můj a knížky jsou velmi levné, protože jsou již čtené.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama