Barva kouzel

13. dubna 2013 v 18:00 | Akiyama Kara
Abych pravdu řekla, nejsem zastáncem recenzí stylu "napíšu o čem to je", takže sem prostě vložím anotaci. Takhle to bude (pravděpodobně) pořád. No jo, když je někdo línej...Název: Barva kouzel
Autor: Terry Pratchett

Anotace: Ve světě, který leží na krunýři obrovské želvy, se vydává na cestu rozverná, temperamentní a neuvěřitelně výstřední výprava. Setkáte se s lakomým a naprosto neschopným čarodějem Mrakoplašem, naivním turistou Dvoukvítkem, jehož Zavazadlo za ním běhá jako pes na stovce malých nožiček, s draky, kteří existují pokud na ně opravdu věříte, a samozřejmě dojdete až na okraj této podivné planety.

~~~~~~

První, co se mi vybavilo, když jsem knížku otevřela bylo jedno velké WTF. Vůbec jsem nechápala, o čem se tam mluví. Teď, s odstupem, mi přijde, že autor nezamýšlel napsat knížku jako "první díl", ale prostě psal a psal. Protože o poostavách je tam toho ze začátku opravdu málo.

Po pár stránách jsem se ale do děje zažrala natolik, že jsem většinu biologie a z části i chemie trávila četbou. Mrakoplaše jsem si zamilovala, pro mě je to naprosto dokonalá postava. Protože dosadit podobný charakter do fantasy se podle mě rovná risk, ale Pratchett se s tím popral úžasně. Oceňuji taky jeho variantu magie a oktarínu.

Dvoukvítek. To je podle mě kapitola sama pro sebe, protože i tahle postava mě naprosto nadchla. Trochu mi připoměl japonského turistu... ne, nechci být vůči Japoncům sprostá. Ale díky Dvoukvítkovi se mi vybavila má návštěva ve Francii. Jen jsem neměla Zavazadlo, což nyní shledávám jako vážný nedostatek, protože věc, co žere lidi, magii a vlastně úplně všechno, by se mi opravdu hodila.

Nenašla jsem žádné chyby, tedy kromě toho, že se knížka na začátku tvářila jako soukromé zápisky, ale v poslední době si opravdu žádných nedostatků nemám čas všímat. Jedním okem čtu, druhým sleduji, jestli profesor není příliš blízko. Takže pokud se k tomu někdy vrátím, budu muset šťourat víc. Zjistila jsem, že ostatní píší, že jim po přečtení ostatních dílů Zeměplochy (vlastně to nejsou díly, ale to je jedno) připadala Barva kouzel slabá, ale já čtu popořadě od "prvního dílu".

~~~

Příště se podívám na zoubek knížce Marina od španělského spisovatele C. R. Zafóna.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama