To místo...

16. března 2013 v 17:55 | Akiyama Kara |  Zápisník
Tématem tohoto týdne je ! Místo, kde chci žít".
Když jsem toto téma uslyšela, okamžitě mě napadla tři místa. Celé se to týká mojí budoucnosti, takže nebudu vykreslovat nějakou utopii, ale spíš cíl, za kterým si jdu.


Nemělo by smysl hned začít jmenovat nějaká místa, takže začnu od začátku. Asi budu vypadat jako exot, ale mám budoucnost nalajnovanou celkem přesně. Pravděpodobně se něco změní, ale základní koncept asi zůstatne stejný. První, čeho chci dosáhnout, je dostat se na japanologii na vysoké. Mám dvě možnosti, nebo spíše univerzity, kam si podám přihlášku. První z nich je Univerita Palackého v Olomouci. Proč zrovna tam? Miluji Olomouc, i když jsem tamtudy jen jednou projížděla. Také jsem viděla spoustu fotek a jsem unešena atmosférou města. Navíc, v UPOLu se zaměřují méně na historii a více na jazyk. UPOL měl u nás ve škole dvě přednášky, takže k nim chovám jisté sympatie. Navíc, láká mě (a opravdu hodně) Japonský klub fungující v rámci univerzity.

Pak je tu ta druhá možnost - Filozofická fakulta Univerzity Karlovy, obor Japanologie (jak jinak) - zde musím podotknout, že jsem vůči nim trochu zaujatá. Slyšela jsem plno historek a tak, pravdu ale neznám a ráda bych tam jela na den otevřených dveří. Nicméně je tu jeden detail - nechci žít minimálně pět let v Praze. Je to sice krásné město, ale zároveň mi tam všechno leze na nervy - to, kolik je tam lidí, turistů, řidiči, doprava a chaos. Jsem extrémně nespolečenská, takže Praze bych se ráda vyhnula. Nicméně mít titul odtud mi zaručí jistou prestiž, která se mi bude rozhodně hodit... Dilema, že?

Tak, dostala jsem se na školu, dodělala magistra (či doktorát, pokud to už půjde) a udělala jsem si JLPT a nějaký certifikát na angličtinu a nějaký další jazyk. Získávám práci v Japonsku a odlétám tam. Teď mám takovou představu, že si vezmu Japonce. Ne že bych nechtěla Čecha nebo tak, ale chci v Japonsku žít (do konce života), tím pádem tu není velký předpoklad, že by to s Čechem vyšlo.

Ten bytek je spíš dost nereálný, ale v ideálním případě budu hodně dobrá - má práce mě bude bavit, budu se jí věnovat každý den a z domova. Chtěla bych totiž být spisovatelka a překladatelka, ideálně mezi angličinou a japonštinou. Případně bych si ráda zařídila vlastní knihkupectví/vydavatelství. Každopádně, chtěla bych mít dvě místečka, mezi kterými bych přejížděla. První, kde bych trávila většinu času, je nějaký domek v japonském stylu postavený na severu ostrova Honšú. Přemýšlela jsem i o Hókkaidu (nejsevernější ostrov), ale tam je na mě moc zima.

Druhé místo je byt v Tokiu. Důvod je prostý - občas budu chtít jezdit nakupovat (oblečení, knihy, prostě ne jídlo), jít mezi lidi (sice to v mém případě zní divně, ale budiž) a taky bude moje vydavatelství (nemyslím moje jako že já budu vlastník, ale to, pro které budu pracovat) požadovat jisté návštěvy, konzultace (možná, nejsem si jistá, jak to funguje) a navíc mě fascunijí ty malé byty.

Jak ale vypadá ten klasický japonský domek? Předně zde najdete hodně otevřených prostor, málo věcí (minimalismus mě fascinuje!), příroda, čerstvý vzduch, klid. Podlaha je z rohoží tatami, posuvné dveře ze dřeva a z papíru, spí se na zemi na matraci futon. Venku zahrada, o kterou je třeba se starat, rybníček s koi kapry...


To bylo místo, kde bych chtěla žít. Trochu jsem to prodloužila, nicméně stále naivně doufám, že by se vám článek mohl líbit.

Kara
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 silentday silentday | Web | 16. března 2013 v 18:13 | Reagovat

Obdivuji ty, kteří se dokážou takhle vypsat. :) To já bych seděla u počítače celý den, kdybych měla napsat podobný text. :)

2 metztli metztli | E-mail | Web | 16. března 2013 v 18:27 | Reagovat

máš krásný sen :) kamarádka studuje japonštinu na UPOLu :) a já sama, jako studentka této univerzity (sice jiného oboru, ale chuj s tím), tě k nám zvu :) Olomouc je nádherná, studenstká a zamiluješ si ji :) krom toho, diplom z UP taky není úplně marný ;)
ať už ale půjdeš kamkoliv, tak ať se daří a jsi šťastná :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama