Pen pals a Pen Friends

23. března 2013 v 15:19 | Akiyama Kara |  Japonsko
Tak jsem se konečně jakž takž vyhrabala ze záplavy virů, takže se pokusím o článek.
Už něco přes dva roky komunikuji s cizinci. Pravda, zaměřuji se hlavně na Japonsko, ale pohybuji se na serverech, kde můžeze najít lidi opravdu ze všech koutů světa. Takže mě napadlo, že bych v jednom článku mohla shrnout nejen jak získat přátele z ciziny přes internet, ale taky proč a kdy si dávat pozor.


Neprve by možná bylo dobré zmínit pár webů, kde je dobré začít hledat. Ještě taková připomínka - všechny stránky jsou zdarma.

Rozhodně nejznámější web, kde najdete opravdu spoustu lidí. Registrace je nutná, nicméně ovládání jednoduché. Můžete hledat i podle měst. Taky podle koníčků, podle preferencí (jestli jen psaní po emailu nebo dopisování, taky je tam flirt a vztah) nebo podle toho, jestli je dotyčný online.

Tohle je trochu komplikovanější stránka, pravda. Musíte se zaregistrovat, abyste mohli odpovědět na inzeráty ostatních. Taky je trochu těžší vyhledávání. Moc lidí se sem nedívá, takže některé příspěvky jsou trochu starší. Ale taky se tu dají najít zajímaví lidé.

Tahle stránka je hodně aktivní. Taky je potřeba registrace. Většina uživatelů buď jsou Japonci nebo hledají Japonce, takže pro japanofily naprosto ideální. Také se zde mohou objevit lidé, kteří nehledají Japonce. Sice je to zřídka, ale stává se to. Ovládání je též jednoduché.

Tuhle stránku moc nevyužívám, ale také tam můžete najít spoustu lidí. Opět je registrace nutná. Výhodou je i to, že při registraci uživatelé vyplní zajímavé otázky (jako budoucí zaměstnání, místo, kde by chtěli žít a tak dále).

První kontakt a další úskalí
Tak jo, svou první "oběť" jste už našli. Co teď? Samozřejmě jí nebo jemu napsat. Ale co? Ideální by bylo představit se, ale jen krátce, aby si v budoucnu bylo o čem povídat. Také tomu druhému udělá radost, když projevíte jistou znalost jeho jazyka. Já například zdravím v japonštině a občas se i představím. Ne že bych toho víc neuměla, ale raději v budoucnu překvapím tím, že umím líp, než to vypadalo než tím, jak dobře a často umím používat google překladač.

Občas se ale stane, že napíše někdo, od koho jste to nečekali. Úchylové nejsou jen na českých portálech, ale je to celosvětový problém. Navíc tu probíhá střet různých kultur, tím pádem musíte počítat s tím, že napíše nějaký Arab či Afričan (o pár desítek let starší než vy) s nabídkou k sňatku, to v tom lepším případě.

A dále...
Tady bych chtěla zmínit jednu zajímavost, které jsem si všimla. Možná to tak chodí jen u mně, ale i tak bych o tom ráda napsala. Jistě, tato přátelství nevydrží věčně. Pokud se chcete někoho rychle zbavit, dejte mu svůj facebook. Od mnoha lidí slyším, že pokud někomu svůj facebook dají, do měsíce, nejpozději do roka si přestávají psát. Já mám stejnou zkušenost. Je to škoda, protože zrovna Facebook je na tohle šikovný - víte, kdy je cizinec online, můžete myslím mluvit i přes webkameru a tak dále.

Úplným opakem facebooku je snail-mail, tedy dopisování. Pěkně ručne, do obálky a poslat. Občas se sice stane, že se dopis ztratí nebo se "oběť" přestěhuje, v mém případě se to stalo u jednoho cizince z osmi. Pak taky výborně funguje email, ale i ten nevydrží věčně. Jen ještě poslední upozornění - nenechte se unést a nedávejte adresu příliš mnoha lidem, protože pak vzniká mnoho problémů s tím, kdo je kdo.

To by bylo k začátkům dopisování. Pokud je něco, co vás ještě zajímá a co jsem nenapsala, pište do komentářů.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ely Ely | Web | 23. října 2013 v 13:18 | Reagovat

Tohle je moc užitečný a zajímavý článek, díky za něj!
Kdykoliv jsem já v minulosti nějakou dobu s někým z Japonska napříkald přes mail komunikovala, byl to člověk tak hrozně nemluvný, že to bylo o nervy, stále ho nutit do řeči. Dodnes jsem nepochopila, proč se takoví introvertní a málomluvní lidé registrují na podobné portály. A po čase se už neozvali vůbec, áchjo. No, budu to asi někdy muset zkusit znovu ^^

Mimochodem, teď, jak ti to tu pročítám a propátrávám, jsem si všimla, že jsi mě zařadila do svých oblíbených odkazů, což mě hrozně moc těší a ohromně za to děkuju <3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama