One Ok Rock

29. března 2013 v 20:53 | Akiyama Kara
Jsem zpět a pokouším se zase sesmolit nějaký článek. Poslední dobou nemám vůbec inspiraci, takže se zase vrhnu na hudbu. Jedna projistotu nejmenovaná osoba mi doporučila skupinu One Ok Rock, kterou jsem si na první poslech naprosto zamilovala.


Jde o skupinu pod záštitou japonské agentury Amuse. Vznikla jak jinak než v Japonsku roku 2005 a má čtyři členy. Obecně se o ní asi moc neví, ale jednu dobu to byla v rámci Asie velmi populární skupina. Vydala už hodně alb a mezi poslední patří Jinsei x Boku (2013). Vybrala jsem pár mých nejoblíbenějších písniček. Texty jsou napůl anglicky a napůl japonsky.


Co musím ocenit na téhle písničce je naprosto geniální angličtina. Nikdy bych nečekala, že Japonec bude umět tak dobře vyslovovat anglicky a proto mě dost překvapilo, když jsem slyšela opravdu Wake up místo nějaké zkomoleniny. Což je též půvabné, ale přiznejme si, rozumět je lepší.


Má druhá nejoblíbenější. Je jí dobře rozumět (nebo to tak přijde jen mě?).


Moje nejoblíbenější.Tahle se jmenuje Jibun rock (jibun se dá přeložit jako "myself", takže asi rock mého já nebo tak něco). Tuhle moc neposlouchám, ale i tak se mi líbí.


A jedna řvací na konec. Tuhle jsem objevila dneska a rozhodně bude jedna z těch, které poputují ke mě do mobilu.


Doufám, že se vám One Ok Rock líbila. U japonské hudby asi zůstanu i příště, ale asi zvolím něco trochu jiného než je J-rock. Příští přijde na řadu článek na toto téma týdne.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sosíík Sosíík | 3. května 2013 v 16:36 | Reagovat

Já miluji One Ok Rock!! O__O
Moje oblíbená je Scared! ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama